Неформальна / інформальна освіта студентів

neformalna osvita

Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз.

Форми неформальної освіти: очна (тренінги, майстер-класи, семінари, майстерні тощо), дистанційна (дистанційні курси, вебінари).

Де здобути: неурядові установи, приватні особи, платформи дистанційного навчання.

informalna osvita

 

Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов’язково цілеспрямована та структурована, не фіксується документально, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості.

Форми інформальної освіти: одноразові лекції, відеоуроки, медіа-консультації, спілкування у сім’ї, з колегами, читання спеціалізованих журналів, телебачення, відео, незаплановані випадкові бесіди.

Де здобути: будь-де.


Неформальна та інформальна освіта є важливим напрямом підготовки студентів і студенток, які навчаються за спеціальностями 231 Соціальна робота, 232 Соціальне забезпечення і 028 Менеджмент соціокультурної діяльності.

Протягом останніх років здобувачі вищої освіти долучалися до участі у:

Результати навчання, здобуті шляхом неформальної та/або інформальної освіти, визнаються в системі формальної освіти Університету в порядку, визначеному законодавством.


Неформальна освіта магістрантів за напрямом підготовки 231 Соціальна робота

26-27 жовтня 2023 р. магістрантка першого року навчання Валентина Тірон взяла участь у навчанні ООН для тренерів та тренерок з питань запобігання сексуальній експлуатації та нарузі в гуманітарній діяльності (м. Полтава).


Участь в онлайн курсі "Гендерно орієнтоване врядування"
Наприкінці першого навчального семестру 2022-2023 н.р., підбиваючи підсумки опанування дисципліни "Гендерна педагогіка і психологія", к.п.н., доц. Кирилюк Г.В. разом зі студентками 0025 групи спробували взяти інтерактивну участь в онлайн курсі "Гендерно орієнтоване врядування". Результати залучення учасниць освітнього процесу до неформальної освіти виявилися досить ефективними, про що свідчить оволодіння ними практичними інструментами інтеграції гендерних перспектив у процес формування соціальної політики, забезпечення повноцінної участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних рішень, планування, адміністрування і розподілу бюджету із застосуванням гендерної оптики. 

Неформальна освіта є важливим напрямом підготовки наших студентів і студенток
Три дні студентки спеціальності "Соціальна робота" і "Менеджмент соціокультурної діяльності" навчалися у межах тренінгової програми "Обізнана і захищена", що проводилася Громадська організація "Ліга сучасних жінок". Здобували нові знання і вміння аби потім їх використовувати у практичній діяльності.

Участь у Воркшопі з втілення програми зі зміни соціальних норм щодо запобігання домашньому насильству в українських громадах
21-22 вересня 2022 року в рамках вивчення дисципліни "Соціальна робота в територіальних громадах" команда студенток брала участь у 2-х денному Воркшопі з втілення програми зі зміни соціальних норм щодо запобігання домашньому насильству в українських громадах. Цей тренінг показав наскільки проблема домашнього насильства актуальна на даний момент. Студентки отримали багато цікавої та корисної інформації, попрацювали з новими технологіями. Також ми маємо можливість представити свою громадську ініціативу на конкурсі та отримати фінансову підтримку в її реалізації.