Волонтеру

Волонтер — нужна ли такая графа в резюме — Work.ua

Окремим напрямом роботи кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності виступає
волонтерська діяльність студентів і викладачів 

Ще з моменту зародження на кафедрі у 2001 році, волонтерство формує широке коло можливостей для саморозвитку та самовизначення  студентів  шляхом  залучення  їх до соціально значущої роботи. Волонтерство виступає інструментом соціального, культурного, психологічного та морального розвитку особистості, яке відкриває перед студентами можливості  особистісного самовдосконалення і професійного зростання. 

Особливості волонтерської діяльності на кафедрі пов’язані зі специфікою майбутньої професійної діяльності випускників – соціальних працівників, фахівців із соціального забезпечення і менеджерів соціокультурної діяльності. Соціальні проблеми, як предмет волонтерської діяльності, перебувають в епіцентрі постійної уваги студентів спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення» і «Менеджмент соціокультурної діяльності».

Мета волонтерської діяльності - розвиток професійних компетентностей майбутніх фахівців соціальної та соціокультурної сфер.

Основне завдання - забезпечення теоретичної і практичної підготовки студентів до реалізації соціальних програм та ініціатив.

Сьогодні волонтерський рух викладачів і студентів кафедри представлений діяльністю:  

  • Волонтерського загону «Добрі справи», метою діяльності якого є об’єднання та мобілізація добровільних зусиль студентів для створення позитивних змін в суспільстві; співпраця з державними і громадськими організаціями у галузі соціальної допомоги різним верствам населення міста Сум (керівник – к.п.н., ст. викладач КЛОЧКО Олексій Олександрович)
  • Волонтерської ініціативи «Колограй», основним завданням якої виступає популяризація моральних та духовних цінностей серед дитячої та юнацької аудиторії шляхом залучення їх до активної ігрової діяльності, поширення та розвиток сучасних гуманних ініціатив в соціокультурній діяльності  (керівник – викладач ШЕВЧЕНКО Таїсія Станіславівна)