Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз.
Форми неформальної освіти: очна (тренінги, майстер-класи, семінари, майстерні тощо), дистанційна (дистанційні курси, вебінари).
Де здобути: неурядові установи, приватні особи, платформи дистанційного навчання.
Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов’язково цілеспрямована та структурована, не фіксується документально, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості.
Форми інформальної освіти: одноразові лекції, відеоуроки, медіа-консультації, спілкування у сім’ї, з колегами, читання спеціалізованих журналів, телебачення, відео, незаплановані випадкові бесіди.
Де здобути: будь-де.
Неформальна та інформальна освіта є важливим напрямом підготовки студентів і студенток, які навчаються за спеціальностями 231 Соціальна робота, 232 Соціальне забезпечення і 028 Менеджмент соціокультурної діяльності.
Протягом останніх років здобувачі вищої освіти долучалися до участі у:
- навчально-просвітницьких семінарах з громадянської освіти
- проведення флешмобів у рамках діяльності ГО «Ліга сучасних жінок», зокрема презентації гри для мобільних телефонів «Чемпіони кібербезпеки»
- пілотному проєкті «Обізнана і захищена» від ГО «Ліга сучасних жінок»
- волонтерських ініціативах від волонтерського загону «Добрі справи»
- тренінгу «Освіта у дусі миру»
- тренінгу «Адвокація: на шляху до забезпечення ґендерної рівності та протидії ґендерно зумовленому насильству»
- школі волонтерів для першокурсників
- школі цифрового волонтерства
- онлайн-хакатоні Hack for Locals 3.0: «Спільно проти насильства» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру
- воркшопі із втілення програми зі зміни соціальних норм щодо запобігання домашньому насильству в українських громадах
- тренінгових заняттях в рамках проєкту «Скажи “НІ” домашньому насильству» від ГО «Ліга сучасних жінок»
- міжнародному проєкті «Медійні Акулята: вдосконалюємо медіаграмотність» від організацій Associação My Madeirа Island та Center for Euroinitiatives за підтримки програми Еразмус+ ЄС
- тренінговій програмі «Обізнана і захищена» від ГО «Ліга сучасних жінок»
- Всеукраїнському відкритому фестивалі «Адреса дитинства – ГРА» та багато інших.