МЕНЕДЖМЕНТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – відносно нова спеціальність на вітчизняному ринку праці. За останні роки запит на фахівців із менеджменту соціокультурної діяльності, організації та управління вільним часом різних соціально-вікових категорій населення значно виріс.
У зв'язку з цим, у 2015 році було прийняте рішення про розширення сфери освітньої діяльності кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності і відкриття нової спеціальності – 028 Менеджмент соціокультурної діяльності (ОС Бакалавр та ОС Магістр).
МЕНЕДЖЕР СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – це висококваліфікований спеціаліст, головним фаховим призначенням якого є забезпечення культурних прав і потреб різних соціально-вікових категорій населення, встановлення і реалізація міжкультурного співробітництва та міжкультурного діалогу.
Менеджмент соціокультурної діяльності – це управління та організація дозвілля і відпочинку особистості у сучасному соціокультурному просторі. Менеджери соціокульурної діяльності є затребуваними у центрах дозвілля і творчості, позашкільних установах, музейних і паркових комплексах, івентагенціях, торгово-розважальних і туристично–рекреаційних комплексах, санаторно-оздоровчих і спортивно-розважальних центрах.
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕНЕДЖЕРА СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
- управління державними / недержавними закладами позашкільної освіти і культурно-дозвіллєвої діяльності;
- менеджмент і маркетинг соціокультурної діяльності;
- постановка культурно-дозвіллєвих програм і соціально-культурних проєктів;
- організація спортивно-масової і туристично-екскурсійної діяльності;
- соціокультурна анімація і рекреація;
- соціальна реабілітація з використанням засобів культури і мистецтва;
- організація сімейного і дитячо-юнацького дозвілля.
ІНФРАСТРУКТУРА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МЕНЕДЖЕРІВ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
- заклади дозвілля і культурної анімації (дозвіллєві центри і клуби, творчі об'єднання, парки відпочинку);
- різні типи освітніх закладів (дитячі садки, школи, школи-інтернати різних типів, гімназії, ліцеї, коледжі, вищі навчальні заклади);
- позашкільні заклади (палаци дітей та юнацтва, будинки творчості, школи мистецтв, культурно-спортивні комплекси);
- заклади соціального захисту (центри соціальних служб, соціальні гуртожитки, територіальні центри обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян, центри соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю);
- заклади туризму та відпочинку (санаторії, оздоровчі центри, культурно-спортивні комплекси, туристичні агенції);
- приватна практика (дитяча анімація).