Кафедра підписала Угоду про співпрацю з Лебединським художнім музеєм

Подія відбулася в рамках проведення науково-мистецького форуму «Чеховський простір у творчих і дослідницьких проєкціях», що відбувся 8 жовтня 2020 року в Сумській обласній науковій бібліотеці.

Метою Угоди є налагодження взаємовідносин, що будуть здійснюватися на основі розвитку різних форм співробітництва між навчально-науковим інститутом педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка і Лебединським міським художнім музеєм імені Б.К. Руднєва.

Орієнтована Угода на організацію і проведення спільних науково-методичних конференцій, семінарів, практикумів,  дослідної діяльності тощо. Угода також передбачає проведення низки виставкових заходів, обмін науковою інформацією та організацію проходження практики студентами Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка на базі Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва.

Підписана Угода про співпрацю завдяки сприянню завідувача кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, доцента ПОЛЯНИЧКО Анжели Олександрівни та мистецтвознавця, професора кафедри ПАНАСЮКА Валерія Юрійовича.

В рамках реалізації Угоди, вже в листопаді 2020 року заплановано проведення перших спільних виставкових та мистецьких заходів.

 

 

Міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ-ХХІ століть»

8 жовтня 2020 р. відбулася Міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ-ХХІ століть», ініційована кафедрою соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності.

У заході, який проводився у рамках Науково-мистецького форуму «Чеховський простір у творчих і дослідницьких проєкціях» на базі Сумської універсальної наукової бібліотеки, в онлайн і офлайн режимах взяли участь науковці з п’яти країн – Великобританії, Латвійської і Литовської Республік, Республіки Білорусь та України.

Учасники конференції отримали унікальну можливість зануритися у мистецьку і наукову атмосферу. До їхньої уваги були представлені цікаві та оригінальні доповіді про творчість Антона Чехова, виставка наукових і художніх видань «Планета А.П. Чехова», присвячена життю і творчій діяльності видатного письменника. Родзинкою заходу стала участь організаторів і гостей конференції у флешмобі «Черевик Антона Чехова: на творчу вдачу».

 

Знайомство першокурсників з Психологічною службою

Важливим завдання вищих закладів освіти є створення умов для особистісного зростання і всебічного розвитку студентської молоді, розкриття і реалізації її потенційних можливостей в обраній майбутній професії. Успішність навчання багато в чому залежить від ступеня пристосування студентів-першокурсників до нового академічного середовища.

Проблемі адаптації студентів І курсу Психологічна служба СумДПУ імені А.С. Макаренка приділяє особливу увагу. Тому на початку кожного навчального року проводиться зустріч-знайомство фахівців зазначеного підрозділу Педагогічного з першокурсниками.

Так, протягом другої половини вересня поточного року практичний психолог РУДЕНКО Вікторія Германівна і соціальний педагог МАРКЕВИЧ Дарина Олександрівна завітали до першокурсників Навчально-наукового інституту педагогіки і психології. Вони ознайомили аудиторію з основними напрямками діяльності Психологічної служби (тренінгова, просвітницька, консультативна та діагностична діяльність), провели опитування з метою визначення актуальних проблем та шляхів надання допомоги студентам.

Привітання з Днем працівника соціальної сфери України

Щорічно у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери України. 

Цього року це свято випало на 1 листопада. День працівника соціальної сфери – професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки по службовому обов’язку, але й по велінню совісті і заклику душі. Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту всіх тих, хто опинився в складних життєвих обставинах, та отримання ними необхідної соціальної допомоги.

Саме таких фахівців соціальної сфери більше 20 років готують на кафедрі соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, де навчально-виховний процес забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, до складу якого входить 2 доктори наук, 12 кандидатів наук та 3 викладачі. Кафедра є випусковою кафедрою за напрямами підготовки 231 «Соціальна робота» (ОР «бакалавр», «магістр») та 232 «Соціальне забезпечення» (ОР «бакалавр»), випускники яких виконують різні види соціальної роботи, здійснюють соціальне обслуговування населення, забезпечують соціально-правовий захист особистості від соціальних ризиків тощо. На замовлення Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді кафедра є базою для проведення курсів підвищення кваліфікації для фахівців об’єднаних територіальних громад і спеціалістів ЦСССДМ Сумського регіону, соціальних педагогів освітніх закладів, батьків-вихователів ДБСТ.

Наші студенти і випускники – соціальні працівники і фахівці з надання соціального захисту населенню – дарують людям надію на краще, своєчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує. Для багатьох з них слова Івана Франка: «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» – стали сенсом життя.

Міжнародний день соціального педагога!

2 жовтня відзначається Міжнародний день соціального педагога, святкування якого було започатковано на XVII Міжнародній конференції соціальних педагогів (Копенгаген, 2009 р.).

Значення, яке несуть для суспільства соціальні педагоги, неможливо виміряти ніякими показниками. Нині професія соціального педагога затребувана і виділена в окрему категорію системи освіти. Соціальні педагоги входять у викладацькі склади більшості навчальних і виховних закладів.

У Міжнародний день соціального педагога вітаємо викладачів і студентів кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, бажаємо їм успіхів і любові, перемог і радості в їх життєво необхідній всім нам праці!

Зі святом всіх соціальних педагогів!

 

2 жовтня - Міжнародний день соціального педагога | Нововодолазька  райдержадміністрація

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ КАФЕДРИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ І МЕНЕДЖМЕНТУ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Designed by atjoomla.com