ПОЛЯНИЧКО АНЖЕЛА ОЛЕКСАНДРІВНА

polyanichko

Посада: завідувач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, доцент

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук, доцент

ORCID: 0000-0003-3729-3452

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 Освіта: 

  • 1993 р. – закінчила філологічний факультет Сумського державного педагогічного інституту імені А.С.Макаренка та отримала кваліфікацію «Вчитель української мови і літератури»;
  • 1999 р. – отримала другу вищу освіту у Сумському державному педагогічному інституті імені А.С.Макаренка за спеціальністю «Соціальна педагогіка. Практична психологія», здобула кваліфікацію «Соціальний педагог, практичний психолог у закладах освіти»;
  • 2012 р. – на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.133.01 Київського університету імені Бориса Грінченка захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Подолання соціальної депривації дітей-сиріт в умовах загальноосвітньої школи-інтернату» (спеціальність 13.00.05 – соціальна педагогіка);
  • 2015 р. –  рішенням бюро Міжвідомчої ради з координації наукових досліджень з педагогічних і психологічних наук в Україні відповідно до паспорту спеціальності 13.00.05 – соціальна педагогіка затверджено тему докторської дисертації у такому формулюванні: «Теорія і практика розвитку соціальності чоловічої молоді в системі середньої освіти».

Коло наукових інтересів: дослідження питань захисту сім’ї, дитинства та материнства; пошук шляхів профілактики і подолання сімейного неблагополуччя та соціального сирітства в Україні; створенн сприятливих умов соціалізації дітей у загальноосвітніх навчально-виховних закладах.

Наукові публікації: є автром понад 50 наукових і навчально-методичних праць, серед яких: «Сирітство в Україні як соціально-педагогічна проблема (соціально-правовий аспект)» (монографія), «Табірний збір» (навчально-методичний посібник),  «Технологія виробничої соціально-педагогічної практики в освітніх закладах» (методичний посібник), «Як боротися з насиллям в школі? (Проблема насильства та агресивних дій учнів ЗОШ і як їй протистояти)» (навчально-методичний посібник), «Важковиховуваність: сутність, причини, реабілітація» (навчальний посібник з грифом МОНУ) тощо.

Успішно здійснює керівництво науково-дослідною роботою студентів, керує участю студентів у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт зі спеціальності «Корекційна та соціальна педагогіка» (Ілляшевич Альона – диплом ІІ ступеня, 2016 р.). 

Бере участь у роботі експертної комісії з питань акредитації, є членом журі Всеукраїнської олімпіади з соціальної педагогіки (2017 – 2019 рр.).

За високі досягнення у професійній діяльності відзначена Почесною Грамотою Сумського обласного відділу освіти, Сумського міського голови, Сумської обласної ради.

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ КАФЕДРИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ І МЕНЕДЖМЕНТУ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Designed by atjoomla.com