ПОНОМАРЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

ponomarenko lyuda

Посада: доцент кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

Вчене звання: доцент

ORCID: 0000-0002-4591-563Х

Освіта:

• 2002 – 2007 роки - навчання у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Соціальна педагогіка. Практична психологія» (кваліфікація – соціальний педагог, практичний психолог в закладах освіти);
  • 2007 – 2008 роки - навчання у КЗ Сумський обласний інститут післядипломної  педагогічної освіти за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» (кваліфікація – викладач вищого навчального закладу);
  • 2010 – 2014 роки - навчання в аспірантурі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за спеціальністю 13.00.05 Соціальна педагогіка (дисертаційна робота за темою «Розвиток  педагогічної компетентності батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу у процесі соціально-педагогічного  супроводу»).

Коло наукових інтересів: теорія і практика підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи у територіальних громадах.

Основні фахові курси: «Соціально-правовий захист дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах», «Зв’язки з громадськістю у соціальній сфері», «Теорія і технології соціальної роботи», «Соціальна робота в територіальній громаді», «Соціально-правовий захист сімей в Україні», «Рекламно-інформаційні технології в соціальній сфері».

Науково-педагогічний стаж: 12 років.

Де працює окрім СумДПУ імені А.С. Макаренка:

• Співзасновниця і заступниця голови громадської організації «Ліга сучасних жінок»;
  • Членкиня ГО «Бюро правничих комунікацій»;
  • Членкиня Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Сумської обласної державної адміністрації;
  • Сімейна радниця Сумщини.

Наукові публікації: є автором 46 наукових публікацій, серед яких: монографії – 1; навчально-методичні посібники – 3 (підрозділи у навчально-методичних посібниках); фахові публікації – 14; наукові статті і тези – 27; інше – 1.

Нагороди:

• Грамота ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка за активну участь з організації та проведення наукових конференцій (2008 р.)
  • Грамота ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка за багаторічну сумлінну працю та суттєвий особистий внесок у здобутки СумДПУ імені А.С. Макаренка (2009 р.)
  • Грамота ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка за багаторічну сумлінну працю на педагогічній ниві, високі показники у науково-дослідній роботі, вагомий внесок у патріотичне виховання молоді та з нагоди святкування Дня працівника освіти (2018 р.)
  • Грамота Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної адміністрації за активну професійну і громадську діяльність, відданість своїй справі, особисту ініціативу щодо підготовки та реалізації спільних з департаментом соціального захисту населення Сумської обласної адміністрації заходів і проектів та з нагоди Дня працівника соціальної сфери (2019 р.)
  • Подяка ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка за успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук та з нагоди Дня науки в Україні (2015 р.)
  • Подяка управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції  за сумлінну працю, відданість справі, особистий внесок у проєкті «Обізнана і захищена» (2020 р.)