ГОНЧАРЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

goncharenko

Посада: доцент кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, заступник директора Навчально-наукового інституту педагогіки і психології з культурно-масової і волонтерської роботи

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

Вчене звання: доцент

ORCID: 0009-0006-3008-8148

Освіта:

• 1992-1997 рр. – навчання у Сумському державному педагогічному інституті імені А.С. Макаренка за спеціальністю «Українська мова і література та зарубіжна література» і здобуття кваліфікації вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури);
  • 2005-2008 рр. – навчання в аспірантурі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка за спеціальністю 13.00.01 – теорія та історія педагогіки;
  • 2016 р. – захист на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 55.053.01 СумДПУ імені А.С. Макаренка  кандидатської дисертації за темою «Статево-рольове виховання учнів у середніх навчальних закладів України (1940–1950-ті роки)» (спец-ть 13.00.01 – теорія та історія педагогіки, наук. керівник – канд. філос. наук, доц. Луценко О.А.);
  • 2018-2019 р. – навчання в мігістратурі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Соціальна робота» та здобуття кваліфікації соціального працівника, викладача теорії і практики соціальної роботи, керівника соціальних служб, установ та організацій;
  • 2020 р. – отримання атестату доцента кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності.

Підвищення кваліфікації: стажування на кафедрі менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності Національного педагогічного університетуімені М.П. Драгоманова (2021 р.).

Науково-педагогічний стаж складає 17 років.

Основні фахові курси: «Гендерно чутлива соціальна робота», «Досвід міжнародної соціальної роботи і соціальної допомоги», «Педагогіка дозвілля», «Соціально-правовий захист молоді в Україні», «Правове забезпечення соціальної роботи і соціальної допомоги в Україні», «Соціальний супровід клієнта», «Організація соціальної роботи в закладах охорони здоров’я», «Соціальне гувернерство».

Коло наукових інтересів: гендерні дослідження в педагогіці та історії педагогіки, гендерні аспекти соціальної роботи і соціокультурної діяльності. З 2001 р. входить до складу Науково-дослідницького центру гендерної освіти. Професійну підготовку з гендерних досліджень одержала у Сумському гендерному центрі та на 8-й Міжнародній літній школі з гендерних досліджень «Форос–2004».

Здійснює наукове керівництво студентами, які зайняли призові місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із галузі «Гендерні дослідження»:

• Рогіз Євгенія (0045 гр.) – диплом ІІІ ступеня (2018 р.);
  • Деменшикова Наталія (0025-стн гр.) – диплом ІІІ ступеня (2020 р.);
  • Балишева Крістіна (0015-стн гр.) – диплом ІІІ ступеня (2021 р.).

Наукові публікації: є авторкою / співавторкою близько 100 наукових і навчально-методичних публікацій, серед яких: монографії (у співавторстві) – 1; навчальні і навчально-методичні посібники (у співавторстві) – 13 (з них, 1 – з грифом МОН); публікації у виданнях, що індексуються базою Scopus та Web of Science – 1; фахові публікації – 19, наукові статті і тези – 65.

Нагороди:

• Почесна грамота ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка
    за вагомий особистий внесок у популяризацію педагогічної спадщини Антона Макаренка (2008 р.);
  • Подяка ректорату СумДПУ імені А.С. Макаренка за успішний захист дисертації на здобуття кандидата педагогічних наук (2016 р.);
  • Подяка за успішне керівництво студентською науковою роботою студентки-переможниці конкурсу студентських наукових робіт із галузі «Гендерні дослідження» (2018 р.);
  • Грамота Сумського міського голови (2018 р.);
  • Грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА з нагоди Дня науки (2021 р.).